18 december 2017

Nereus scoort het best in nationale klassementen

Nereus scoort het best in nationale klassementen
De eerstejaars lichte mannen van Nereus bij de huldiging van de ARB. Zij bezorgen de vereniging 90 eerstejaarsklassementpunten. Foto: ASR Nereus.

Nereus behaalde dit seizoen de meeste punten in de eerstejaars- en developmentklassementen. Alles bij elkaar opgeteld zijn er maar liefst 430 punten aan de Amsterdammers toegekend. Laga volgt met 369 punten op ruime afstand als tweede.

Een directe vergelijking maken tussen de verenigingen en de prestaties is lastig. Lang niet elke club deed in elk klassement mee en de bezetting van het ene klassement was vele malen groter dan die van het andere. De lichte developmentdubbeltwee was het minst populair, hier deden slechts drie verenigingen mee.

Uitbreiding
Het eerstejaarsklassement werd dit seizoen uitgebreid met een viermet bij de vrouwen en de zware en lichte mannen. Het developmentklassement werd uitgebreid met een dubbeltwee bij diezelfde drie gewichtsklassen. Er waren dus veel meer punten te verdelen dan voorgaande jaren. Door het toevoegen van kleinere boottypen was een aantal kleinere verenigingen beter in staat om punten te scoren. Pelargos, Boreas en Argo zijn hiervan voorbeelden. Het Twentse Euros spon het meeste garen bij de uitbreiding en kwam dankzij die nieuwe velden op plaats zes in het rijtje.

Totalen
De eerstejaars afzonderlijk bekeken springt Laga eruit. De Delftse vereniging behaalde 298 eerstejaarspunten en dat is fors meer dan Gyas, dat met 238 punten tweede staat. Laga deed het vorig jaar ook al goed in de voorhoede bij de eerstejaars. Dezelfde truc met de developmentpunten levert Proteus als winnaar. Hun voorsprong is met acht punten verschil minder breed dan die van Laga bij de eerstejaars. Nereus staat beide keren in de top drie en voert het totaalklassement aan.

Alles
De afdeling development kende zeven klassementen. Proteus is de enige vereniging die overal punten binnen sprokkelde. Een enkele combinatieploeg nam deel. In dat geval hebben alle aan boord vertegenwoordigde verenigingen het aantal behaalde punten gekregen. Wanneer er meerdere ploegen per boottype roeiden, zijn de behaalde punten in het schema opgeteld. Ook is rekening gehouden met de regel dat het slechtste resultaat mag worden weggestreept.

Score-overzicht

VerenigingEj-klassementDev-klassementTotaal
Nereus234196430
Laga29871370
Gyas23886324
Proteus101204305
Triton91158249
Euros106137243
Njord14489233
Skøll121101222
Aegir15435189
Skadi9676172
Vidar72100172
Argo8284166
Orca4180121
Asopos8923112
Okeanos1036109
Saurus79887
Theta84286
Phocas5050
Pelargos2424
Boreas16117
Zwolsche11