20 augustus 2019

Klassementen ten einde: Laga overallkampioen

Klassementen ten einde: Laga overallkampioen
Nereus eerstejaars licht won maar liefst 7 keer dit jaar. Foto: Ellen de Monchy.

Bij de slotwedstrijden werd er voor de laatste keer gestreden om de klassementspunten voor eerstejaars en developmentroeiers. Sommige ploegen waren al zeker van winst. In andere velden gingen verenigingen gelijk aan kop. Met een optelsom van het aantal behaalde punten scheppen we een beeld van hoe verenigingen scoren.

We telden van elk klassementsveld het aantal behaalde punten per vereniging op. Het is Laga dat het best presteerde. Opvallend is dat de Delftenaren zowel bij de developmentklassementen als bij de eerstejaars aan kop gaan. Bij de eerstejaars overigens samen met Nereus, dat in totaal dik op plaats twee eindigt. Nereus had veel aan de goed presterende mannenachten, die samen goed zijn voor 184 punten. Skadi en Okeanos liggen dicht bij elkaar als derde en vierde. Daarna volgt de middenmoot.

Uitbreiding
Enkele seizoenen geleden is het aantal klassementsvelden fors uitgebreid. Bij de eerstejaars zijn de viermetten toegevoegd en bij de developmentklassementen de dubbeltwee, die overigens flink aan populariteit heeft gewonnen. Het toevoegen van kleine boottypes zou kleinere verenigingen een haalbare kans geven om een boot op het water te leggen en ook vooraan te varen. We zien verenigingen als Argo, Euros en Vidar inderdaad op wat grotere schaal punten binnenhalen.

Behaalde punten

 VerenigingEerstejaarsDevelopmentTotaal
1Laga285200485
2Nereus285142427
3Skadi166178344
4Okeanos204117321
5Aegir128139267
6Gyas132124256
7Njord18072252
8Triton138108246
9Skoll115120235
10Proteus97136233
11Orca34178212
11Argo12884212
13Euros12261183
14Vidar10970179
15Asopos8788175
16Theta8732119
17Saurus1076113
18Pelargos43952
19Willem III03737
20Phocas141630
21Die Leythe055
21Amstel055
23Boreas202
24Hoop011
24Jason011
24Silvia101

Puntentelling: In het geval van combinatieploegen zijn de punten verdeeld over de roeiers. Eventuele typefouten voorbehouden.