In het weekend van 23 en 24 februari zal voor de 38e keer het nationale roeiseizoen in Delft geopend worden met de Van Oord WinterWedstrijden. Na een lange winter hard trainen op eigen water worden dat weekend de eerste echte wedstrijdkilometers gemaakt op de Delfse Schie tussen Overschie en Delft. Vijf kilometer zo hard mogelijk roeien richting de finish vlakbij De Beuk, het verenigingsgebouw van organisator Proteus-Eretes. Voor velen bekende prik, maar voor de ongeveer 250 deelnemende eerstejaars roeiers vormt dit evenement het begin van hun actieve roeicarrière.
Om de spectaculaire eerstejaarsvelden nog aantrekkelijker te maken, worden zowel de eerstejaars dames, lichte en zware achten in het derde blok op zaterdagmiddag geprogrammeerd. Niet alleen met de blokindeling wordt geschoven, ook de finish zal voor de eerstejaarsachten zo’n 500 meter verderop liggen. Hierdoor is de finish precies voor het vlot bij Proteus-Eretes en kunnen alle toeschouwers die niet meefietsen vanaf het vlot onder het genot van een kop warme chocolademelk met slagroom of een kom erwtensoep hun achten aanmoedigen in de laatste meters van hun eerste race.
Voor de ouderejaarsroeiers vormen de Van Oord WinterWedstrijden een kans om de progressie in het eigen boottype te testen voor het achten op de Amstel begint. Daarnaast is er dit jaar de mogelijkheid om je krachten te meten met enkele van de toproeiers van Nederland. Hier zal later meer informatie over volgen op de website.
Op de zaterdag zal het grootste deel van de ploegen over het water van de Delftse Schie racen. Op zondag is er natuurlijk ook de mogelijkheid om wedstrijden te starten, om ploegen en roeiers de gelegenheid te geven om extra wedstrijdervaring op te doen met het oog op het aankomende seizoen. De uitgebreide blokindeling en alle overige informatie is te vinden op de website van de Van Oord Winterwedstrijden.
Omdat de WinterWedstrijden niet de enige langebaanwedstrijd van het aankomende seizoen zal zijn, is het voor stuurtjes ook fijn om nog extra informatie en tips te krijgen om de rest van het seizoen met verve uit te kunnen sturen. En wie kunnen daar nou beter advies over geven dan Peter Wiersum en Anne Schellekens, de stuurtjes van de Olymische Achten? Alle stuurtjes zijn uitgenodigd om met het oog op de aankomende westrijden op de Amstel de laatste tips & tricks mee te pakken tijdens de stuurclinic. Deze zal plaatsvinden na het laatste blok op zaterdag op Proteus-Eretes. Ook zal er dan gelegenheid zijn om een warme maaltijd te nuttigen.
Evenement: 38e Van Oord Winterwedstrijden
Datum: 23 t/m 24 februari 2013
Locatie: Delft




