Begin juni en de zon breekt eindelijk door: dat betekent dat de ARB/AEGON NK voor de deur staat en iedereen weer kan genieten van al het moois dat de roeisport te bieden heeft. Terwijl de junioren en de SB-roeiers strijden voor de nationale titels in de grote nummers, wordt in de reguliere velden geroeid voor het ARB-blik, die dit keer een bijzondere Amsterdamse twist heeft. Die wil je als roeier dus in je collectie hebben! Vanzelfsprekend doet de organisatie zijn best om er niet alleen voor de deelnemers, maar ook voor de toeschouwers een mooi feest van te maken.
Zo zal kersvers bondscoach junioren Ronald Florijn beide dagen een informele sessie verzorgen voor coaches en wedstrijdcommissarissen van junioren. In dertig minuten deelt hij onder het genot van een kopje koffie zijn observaties van het juniorenroeien en zijn ideeën om dit naar de internationale top te brengen. De sessies zullen plaatsvinden op zaterdag en zondag van 12:15-12:45 in de VIP-tent op het toeschouwersterrein. Gezien het informele karakter is er slechts ruimte voor 15 personen per sessie, geef je dus snel op via [e-mailadres verwijderd].
Zaterdag na de laatste wedstrijd zal bij mede-organisator Okeanos een barbecue voor coaches en besturen van studentenverenigingen plaatsvinden. Na het succes van de Gespot-pagina op Facebook is de barbecue de kans om kennis te maken met die coaches die je gedurende het jaar langs de kant ziet maar nooit aan durfde te spreken. opgeven kan tot 7 juni via [e-mailadres verwijderd].
Op het toeschouwersterrein kan je de wedstrijden bekijken vanaf de tribune, het terras of de AEGON Lounge, met een koud drankje in de hand. Ben je vroeg aanwezig, pak dan vooral een vers gemaakt ontbijtje mee. Er kan gedurende het weekend op het hele terrein met schrapkaart betaald worden.
De races worden live verslagen door de heren van RoeiRadio. Alle finales worden voorzien van objectieve verslaglegging, achtergrondinformatie en meer. Dit jaar wordt ook geëxperimenteerd met de livestream, zodat u tijdens het meefietsen niets hoeft te missen. Zoals u gewend bent kunt u de tussentijden ook via Time-Team volgen.
Voor junioren is er nog een speciale juniorenlounge, waar na de wedstrijd de beentjes omhoog kunnen en genoten kan worden van fijne muziek. Okeanos, Thêta en Aegir zorgen samen met elkaar voor een relaxte sfeer, en de kans bestaat dat er een toproeier op bezoek komt in de lounge.
Niet onbelangrijk is het roeiersterrein. Net als bij de Hollandia zijn fietsen hier niet toegestaan, zodat roeiers zich in alle rust kunnen voorbereiden op hun race. Wel zijn er stands van diverse leveranciers waar roeiers en toeschouwers terecht kunnen voor wat inkopen of informatie over de nieuwste roeiproducten.
Tot slot zijn er een aantal fietsen te huur. Hiervoor kunt u terecht bij het secretariaat.
Meer informatie is te vinden op de website van de ARB. Vergeet ook niet aan te geven dat je komt op Facebook! Tot op 8 en 9 juni!
Evenement: ARB / AEGON NK
Datum: 8 t/m 9 juni 2013
Locatie: Bosbaan


