Luuk Adema wint ook de tweede dag van de Coupe de la Jeunesse in de skiff op majestueuze wijze. Ronald Florijn krijgt gelijk dat ook bij de meisjes een medaille behaald gaat worden. Het is zijn eigen dochter Karolien dat de rij opent in skiff met een zilveren medaille. Brons is voor de meisjes dubbelvier. Dat is ook de kleur medaille voor de jongens dubbeltwee met Bram Meijer en Hendrik Nelis en de jongens acht.
Met vijf medailles op zondag brengt het totaal aan Nederlandse medailles in Libourne op acht en eindigt Nederland op de derde plaats van het landenklassement. Een mooi resultaat voor het eerste volledige jaar dat Ronald Florijn als bondscoach actief is. Opvallend is dat alleen Italië nog dominant is op de Coupe en het klassement wint. De beide andere ‘grootmachten’ Groot-Brittannië en Frankrijk zijn minder dominant aanwezig. Groot-Brittannië wordt nog wel tweede in het algemeen klassement. In het jongensklassement staat Nederland zelfs tweede voor Groot-Brittannië.
Een dag eerder leidde Luuk Adema in zijn skiff van start tot finish. De Brit Harrison Uglow die een dag eerder bij de start een misslag maakte, doet het vandaag beter. Bij de 750 meter ligt Adema naast de Brit en op de 1250 meter schuift hij zoals de opdracht van zijn coach Harry Meijer was, met een versnelling voorbij de Brit. In 7:14.33 wint De Hunze-roeier zijn race ruim twee seconden voor de Brit. De Pool Jan Puzyna, die een dag eerder zilver wint, slaat om op de finish. De Italiaan Davide Iacuitti wint daardoor het brons. Adema geniet van zijn medaille en over de discussie of hij in de acht voor de junioren WK in Hamburg had moeten zitten, zegt hij:,,Ik ben zelf uit de acht gestapt, omdat ik niet twee maanden in Amsterdam wilde trainen. Dat was een eis en die begreep ik.” Natuurlijk had hij achteraf ook wel in de skiff naar Hamburg willen gaan. ,,Vorig jaar ben ik ook al op de Coupe gestart en natuurlijk hoop je dan dat je het jaar er op naar de WK kan. Op het juiste moment ging ik niet hard genoeg in de skiff”, reageert de Groninger nuchter.
De dubbeltwee met Bram Meijer en Hendrik Nelis is goed weg in hun race achter Hongarije. Halverwege de race schuiven de Ieren naast de Nederlanders. De Basler/Die Leythe-combinatie moet de Ieren laten gaan, maar na de grote teleurstelling van een dag eerder toen ze net naast de medailles grepen, smaakt de het brons zondag zoet.
De jongens acht met Michiel Moerman, Jellie Algie, Ewoud de Haan, Michiel Mantel, Floris de Widt, Joost de Goede, Rick Spaans, Niels Brinkman en stuur Peter Bart van Burik start zondag beter dan de dag er voor en doet goed mee in het veld. Dat de Nederlanders een goede eindsprint hebben weten de Fransen en laten zich niet opnieuw het zilver afsnoepen. Het brons is voor Nederland.
Een dag eerder had Karolien Florijn een hele slechte start gehad waardoor ze niet had kunnen meestrijden voor de medailles. Op de tweede dag van de Coupe verliep de race beter en kon de talentvolle roeister van Die Leythe in het tweede deel van de race de Britse Isabel Lingard ook passeren. De Belgische Rachel Willaumez was nog een maatje te groot. De zuiderbuur, die eerder dit jaar negende werd bij de Europese junior kampioenschappen, won voor de tweede keer dit weekeind de titel in de skiff. Vader Florijn, Karolien en Hendrik Nelis vertrokken direct na de race met het vliegtuig naar Hamburg. Karolien als reserve voor de Nederlandse meisjes equipe in Hamburg en Hendrik zal in de Duitse havenstad in de skiff starten.
De meisjes dubbelvier met Martine van den Boomgaard, Lilian Magermans en de onafscheidelijke zussen Martine en Marike Veldhuis was een hoofdpijndossier voor Florijn. Door blessures trainde de vier in verschillende opstellingen en ook met Marleen van der Meer roeide de vier goed. Nog even was er sprake van dat de reserve Marleen van der Meer op zondag zou meevaren, maar Florijn besloot dat de vier in de originele opstelling zou starten. Met succes. In een spannende eindstrijd met de Spanjaarden om het zilver, kwam de Nederlandse boot 0,35 seconde te kort. Polen won de race.
Resultaten finales met Nederlandse ploegen:
JM2- 1. Italie, 2. Frankrijk, 3. Hongarije, 5. Nederland.
JM1x 1. Nederland, 2. Groot-Brittannië, 3. Italië.
JM2x 1. Hongarije, 2. Ierland, 3. Nederland.
JM4X 1. Ierland, 2. Spanje, 3. Polen, 5. Nederland.
JW1X 1. België, 2. Nederland, 3. Groot-Brittannië.
JW4X 1. Polen, 2. Spanje, 3. Nederland.
JW2- 1. Spanje, 2. Ierland, 3, Groot-Brittannië, 5. Nederland.
JW4- 1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Oostenrijk, 4. Nederland.
JM8+ 1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Nederland.
Evenement: Coupe de la Jeunesse
Datum: 1 t/m 3 augustus 2014
Locatie: Libourne, France




