Ralph Tuijn zet koers naar Australië [16.000 km]

Archief

Het tweede deel van de Zeeman Ocean Challenge is van start gegaan. Vanuit Callao (Peru) zal Ralph Tuijn in de Zeeman Challenger de komende maanden pogen de Pacifische Oceaan over te roeien. Deze monstertocht, ruim 16.000 kilometer, zal non-stop en zonder tussentijdse bevoorrading of andere ondersteuning plaatsvinden. Tuijn zal in een ‘twee uur roeien/twee uur rusten’ ritme de komende maanden dag in dag uit roeien om naar verwachting in november de Australische havenstad Brisbane te bereiken.

Eind december kwam Ralph samen met zijn broer Micheal Tuijn aan in Willemstad (Curaçao) na succesvol de Atlantische Oceaan overgeroeid te hebben. Deze tocht van ruim 5.400 kilometer in 87 dagen was voor Ralph Tuijn een goede voorbereiding op dit tweede deel, dat niet alleen driemaal zo lang is maar ook solo wordt afgelegd. Bij succes is Tuijn de eerste mens die beide oceanen binnen een jaar bedwingt.

  Dit bijzondere project trok al bij de start in Peru de aandacht. Cameraploegen van onder meer CNN en BBC World legden vast hoe vijf havenboten met waterkannonen een boog van water creërden waar Ralph onderdoor roeide richting open zee. Het vertrek in Callao werd bijgewoond door Ralph’s vrouw Winnie, een afvaardiging van de Nederlandse ambassade en de Nederlandse Kamer van Koophandel in Peru.

  Met de Zeeman Ocean Challenge wordt geld ingezameld voor het ‘Save the streetchildren’ project waarbij onder meer onderdak en scholing wordt verzorgd voor straatkinderen in India. Je kunt op de website Zeemanoceanchallenge.com kilometers sponsoren.