Roeibond benoemt topsportcoördinator en talentcoach

Archief

Koen van Nol en Rob Jonkman gaan het Nederlandse coachteam versterken. Van Nol gaat aan de slag als topsportcoördinator en Jonkman neemt als bondscoach de talentsectie voor zijn rekening. Deze twee aanstellingen zijn direct het gevolg van de ambitie van de KNRB om verder te professionaliseren met als uiteindelijk doel om meer medailles op Olympische Spelen te behalen. Deze uitbreiding van het toproeikader wordt mede mogelijk gemaakt door het NOC*NSF. Dat meldt de roeibond in een persbericht.

De Topsportcoördinator heeft per 1 januari een aantal taken van de Commissie Toproeien (CTR) overgenomen. Hiermee blijft van de CTR feitelijk niet veel meer over dan een adviesorgaan. Van Nol wordt de manager van de bondscoaches en de chef d’equipe en zal het programmamanagement voor zijn rekening nemen. Het betreft een aanstelling van 0,6 fte. Daarnaast is Van Nol actief als topsportcoördinator voor de Bob en SleeBond Nederland en de Nederlandse Curling Bond.

Per 1 januari is ook Jonkman aangesteld. Hij volgt Maarten Rups van der Linden op, die een maand geleden opstapte. Een belangrijke doelstelling van het talentenbeleid is een programma waarin door het hele jaar heen centraal getraind zal worden. Naast Jonkman zal binnenkort een tweede coach voor de talentselectie worden aangesteld. De afgelopen twee jaar heeft Jonkman zich ingezet bij Nereus en zal dat ook dit jaar zijn. Jonkman is verder bekend als coach van de Twente Vier (achtste bij de Spelen van Sydney). Jonkman was in die tijd feitelijk ook even bondscoach lichte boordmannen. Voor zover bekend is hij zelfs de enige die de titel zelfs met terugwerkende kracht heeft mogen dragen.

Link: het volledige persbericht op KNRB.nl.