Okeanos ‘easily’ verslagen bij Royal Regatta

Archief

De Okeanos Vier versloeg gisteren nog de halfzware roeiers van Harvard uit Boston maar werd vandaag op de Theems verslagen door de Londense colleges Imperial en Goldsmiths. De tegenstanders werd bij de Henley Royal Regatta zelfs het zwaarste verdict ‘easily’, verschil minstens drie bootlengtes, gegeven. De coaches van Okeanos verwachtten dat De Graaf, Alons, De Jong, Van Dijk en stuurvrouw Spierings tegen de uiteindelijke winnaar van het vijfdaagse roeitoernooi ten onder gegaan te zijn. Drie van de vier roeiers liep gisteren een lichte voedselvergiftiging op. In de Men’s Student Coxed Fours is Nederland nu uitgeschakeld. Okeanos is na de vier van Nereus de tweede ploeg die klaar is in Henley.

Na Okeanos werden echter nog twee Nederlandse boten uitgeschakeld in Henley. Amphitrite skiffeur Steven Galema verloor ‘easlily’ zijn eerste race in de Diamond Challenge Sculls tegen Cambridge. De Acht van Nereus bleek niet in staat de Temple Cup in Amsterdam te houden. Tegen Manchester University gingen Admiraal, strijdend ten onder.

De roeiers uit Manchester roeiden tegen de titelverdedigers, ook al was de Nereus acht compleet nieuw. De Temple Cup, alleen open voor studentenploegen, bestaat sinds 1990 maar komt voort uit de oude Thames Cup die sinds 1868 gevaren wordt. Het is niet verboden maar A-ploegen van studentenroeiploegen dienen niet in de Temple Cup te varen. De winnende acht van vorig jaar zou dus in de Ladies Plate. “Bij de start was het eigenlijk al 1-0. Je weet dat de tegenstander hard zal varen omdat het in hun beleving een van de belangrijkere rondes zal zijn”, zei coach Diederik SImon. Zijn ploeg lag het eerste deel van de race voor.

De Gebroeders Snijders (Nereus/Proteus) openden tegen Foster en Lowe (combinatie van roeivereniging Adelaide uit Australie en Eton Vikings) in de Double Sculls Challenge Cup en wonnen ‘easily’.

Laga (Rodrigues Monteiro, Ligtenberg, Siegelaar, Heijne) roeide vanavond voor het eerst. Even na zeven uur werd Durham University in de Visitors’ Challenge Cup verslagen. Zeer ‘easily’ was het oordeel geweest, als het had bestaan.

Morgen komt de Willem III/Die Leythe-combinatie uit tegen Marlow en Maidenhead of St Peter’s School die het vandaag tegen elkaar opnemen in de Fawley Challenge Cup. De Nederlandse roeiers werden in het toernooi geplaatst in de wedstrijden voor dubbelvieren waarvan de roeiers nog geen 19 jaar mogen zijn tijdens de wedstrijden in Henley.