De afgelopen jaren is het de AtletenCommissie (AC) gelukt om als serieuze gesprekspartner te worden gezien door alle betrokken partijen. De roeiers weten de commissie echter nog niet zo goed te vinden. “Dit jaar wil de AC haar doelstellingen en mogelijkheden beter bekend maken bij alle toproeiers die (mogelijk) worden uitgezonden door de roeibond, zodat het draagvlak van de AC (nog) beter wordt”, zegt voorzitter Jochem Verberne. De AC is een onafhankelijke commissie voor roeiers op topniveau. Zij bestaat daarom ook uit 5 topatleten en één oud-toproeier als objectieve voorzitter. Hoofddoel van de AC is het verzorgen van het contact en het bemiddelen tussen toproeiers en KNRB, CTR, medische staf, bondscoaches, kamprechters, sponsoren, FISA, NOC*NSF en iedereen die zich op zijn manier inzet voor het toproeien. Als er zaken zijn die in jouw ogen verbeterd kunnen worden of als je vindt dat je onjuist behandeld/bejegend bent, kun je dit aan jouw vertegenwoordiger melden of direct contact opnemen met de voorzitter.
De voorzitter is de objectieve derde die namens de roeiers volwaardig kan participeren in de vergaderingen van de CTR. De AC kan in de meeste gevallen jou helpen naar aanleiding van jouw bericht terwijl je zelf anoniem blijft! De atletencommissie neemt direct contact op met betrokkenen om snel tot de oplossing te komen.
De AC is niet alleen reactieve commissie, maar bespreekt ook op eigen initiatief zaken waarop atleten en dus de AC standpunten innemen. Een voorbeeld is dat de AC pleit voor één gestructureerde en consequente aanpak van selecteren, gericht op continue succes op de lange termijn. Dit vergt aan enerzijds discipline van roeiers én coaches, maar garandeert anderzijds ook duidelijkheid en transparantie. Te veel subtoppers zijn in de afgelopen jaren vroegtijdig in hun carrière afgehaakt omdat zij het vertrouwen in het systeem waren verloren.
De atletencommissie streeft ernaar zo snel mogelijk te reageren op ingezonden e-mail.
Voorzitter
Contactpersoon CTR, NOC*NSF, jaarlijkse atletenenquête
Jochem Verberne
Achillesstraat 105-III
1076 PZ Amsterdam
06-12961304
[e-mailadres verwijderd]
Junioren en Senior-B
Contactpersoon medische begeleiding
Katie Steenman
06-21443128
[e-mailadres verwijderd]
Dames licht
Contactpersoon sponsoring en kleding
Katrien Hautvast
06-19162803
[e-mailadres verwijderd]
Dames zwaar
Contactpersoon KNRB bondsbureau
Hurnet Dekkers
06-48507288
[e-mailadres verwijderd]
Heren licht
Contactpersoon TSO
Gerard van der Linden
06-52047322
[e-mailadres verwijderd]
Heren zwaar
Contactpersoon Kamprechtercommissie
Gijs Vermeulen
06-14282374
[e-mailadres verwijderd]




