MÜNCHEN – Het was een leerzaam weekend op de Internationale Junioren regatta in München afgelopen weekend. “De roeiers hebben ervaren dat hier een voorwedstrijd al een finale kan zijn. De resultaten zijn bevredigend en hiermee bouwen we verder aan de ploeg richting WK” zegt Marion Sierat, hoofdcoach van de Junioren.
Er waren maar liefst 15 nationaliteiten aan de start in München, waaronder zes jongens en zes meisjes van Nederland. Ze hebben zich allemaal van de één naar de andere race steeds iets kunnen verbeteren. Het is een zeer jonge groep roeiers, tweederde is nog eerstejaars 17/18.
Zaterdag
M2X (meisjes dubbeltwee)
Mette Beugelsdijk, Sofie Dirksmeyer (Die Leythe)
Dit was een zeer sterk bezet veld van 17 ploegen. Nederland werd tweede in de voorwedstrijd en uiteindelijk, na een sterk gevaren race, vijfde in de finale. De meisjes komen nog wat te kort in de start, maar maken veel goed in de baan en in de enorme eindsprint.
J2x (jongens dubbeltwee)
Sem Alberga (Beatrix) en Kelvin Klatt (Laak)
Vierde in de voorwedstrijd, en dus helaas geen finaleplaats.
M4X- (meisjes dubbelvier)
Anne van Drumpt (Argo), Michelle Langeslag (Daventria), Franca van Hooren en Rosanne Veen (Hoop)
Een eerste plaats voor de Nederlanders. Er waren helaas maar twee ploegen aan de start. Frankrijk werd tweede.
J4X- (jongens dubbelvier)
Jaap Schouten (Laak), Anne Braaksma (Hunze), Thomas Notermans (Viking), Eric Hattem (Spaarne)
Zeven ploegen aan de start van de finale. Er was geen voorwedstrijd.. Nederland werd derde na een redelijk gevaren race, achter Frankrijk en Duitsland.
Zondag
M2X (meisjes dubbeltwee)
Michelle Langeslag, Anne van Drumpt
Direct finale met vijf ploegen. Nederland behaalde in een goed gevaren race de tweede plaats achter Romenië.
J 2x (jongens dubbeltwee)
Eric Hattem, Thomas Notermans
Nederland behaalde een eerste plaats in hun serie (geen voorwedstrijd) en eindigde met de zesde tijd totaal. Een heel goed gevaren race , met lef. Op de 1000 meter namen ze de leiding en bouwden hun voorspromg alleen maar uit.
M4X- (meisjes dubbelvier)
Anne van Drumpt (Argo), Michelle Langeslag (Daventria), Franca van Hooren en Rosanne Veen (Hoop)
Na een goed gevaren voorwedstijd plaatste Nederland zich met de tweede plaats voor de finale. Duidelijk was dat er aardig wat geweld te wachten stond voor de finale, nu de sterkste Duitse meisjes bij elkaar in de boot zaten. Na een redelijke start lagen ze de gehele race op een derde plaats. In een zinderende eindsprint werd bijna de tweede plaats afgedwongen. Nederland dus derde achter de twee Duitse ploegen.
J4X- (jongens dubbelvier)
Jaap Schouten (Laak), Anne Braaksma (Hunze), Thomas Notermans (Viking), Eric Hattem (Spaarne)
Na een matige voorwedstrijd werd Nederland door verwezen naar de B-finale. De B-finale werd na een goede race gewonnen, met een vijfde tijd totaal. De Franse ploeg won net als op zaterdag ruim voor het veld.
Link: www.regatta.de



