Tijdens de ARB / Nationale Kampioenschappen zijn afgelopen weekend een flink aantal baanrecords op de Amsterdamse Bosbaan verbeterd (DSA 8+, LDSA 2x, LSA 4-, LSA 2-, M18 8+, J18 2-, SA 2+, SA 4+).
De discussie over het wel of niet toekennen van bosbaanrecords komt echter weer op gang:
Ter informatie:
Een officiële lijst van bosbaanrecords bestaat niet. In het verleden is Henk Schrik samen met Thomas Roes begonnen met het uitpluizen van de records. In 1997 gaf Henk Schrik aan definitief te stoppen met zijn website, en daarmee waren ook alle records van het net verdwenen.
Begin 1998 is er een nieuwe lijst samengesteld door NLroei met behulp van actievelingen op de mailinglist, waaronder Joris Trooster en Josy Verdonkschot. Toen later Henk Schrik gelukkig toch weer middelen had gevonden om zijn website voort te zetten, bleken er nauwelijks verschillen te zijn tussen beide bosbaanrecord lijsten.
Daar er geen officiële lijst van bosbaanrecords is, en dus ook geen officiële regels daarvoor, is het aan Henk Schrik en de redactie van NLroei om te bepalen of iets als een bosbaanrecord wordt aangemerkt of niet. Over het algemeen is dit wel duidelijk, maar toch komt het wel eens voor dat er discussie kan plaats vinden of een tijd als baanrecord kan worden aangemerkt of niet.
Zo ook op de ARB/NK. Bijvoorbeeld de LSB 8+ van Nereus die mee heeft gevaren in het LO 8+ veld en de LDSA 2x- die mee heeft gevaren in het DSA 2x- veld. De LDSA 2x- van Nereus was ‘s ochtends ingewogen en heeft als lichte ploeg meegevaren in het DSA 2x- veld, maar werd tweede en heeft geen blik ontvangen voor het LDSA 2x- veld.
NLroei neemt over het algemeen de beslissing van de jury en/of wedstrijdleiding over voor het vaststellen van de baanrecords. In overleg met Henk Schrik zal ik proberen tot een eenduidige recordlijst te komen.
In principe kan je alleen een record varen in het veld waarvoor je gestart bent. Tenzij het een samenvoeging van wedstrijden is en ze ook als aparte wedstrijden worden behandeld (dus twee races tegelijk over de baan). Hiervoor moeten echter van te voren duidelijke afspraken over gemaakt worden met de wedstrijdleiding.
En zoals Henk Schrik schrijft:
“Het wordt tijd dat er eens duidelijke regels vastgesteld worden door KNRB èn wedstrijdleiding omtrent erkennen van records en/of wel/niet uitreiken van medailles”
- NLroei bosbaanrecords
- Henk Schrik bosbaanrecords
Uitslagen ARB/NK
Foto’s




