NLroei

  • Rowing
    • Articles
      • Articles
      • Short news
    • Events
    • Clubs
    • Venues
    • Links
    • NL records

    • Victories
    • Training log
  • My rowing
    • Account
    • My medal record
    • My training log
    • Favorite photos
  • Media
    • Photos
      • Photos
      • Babes
      • Hunks
  • Interaction
    • Forums
      • Coaching
      • Materiaal
      • Ervaring met ....
      • Verloren, Gevonden of Gestolen
      • Vraag en Aanbod
      • Overig
  • Webshop
    • Products
    • Photos
    • Shopping cart
  • Info
    • About NLroei...
    • Contact
    • Use of photos
  • Search
Icon_users login     En-4a4b28426f2f7e950fffd13db16e238c Nl-6579b222ec243fad0bd9ed0e191ef79e
  Icon_calendar-e9f06540bc2b17020ab01d18d2983acd

Korte Vlietwedstrijden

Monday October, 29 2012 16:54 submitted by michiel
Dscf4533
Roeien in Romeinse sferen

Op zondag 18 november start in Leiden voor de derde keer een nieuwe roeiklassieker: de Korte Vlietwedstrijden. De Roeivereniging Die Leythe heeft hiervoor vijftig verenigingen uitgenodigd, zowel burger- als studentenploegen. De wedstrijdblokken zijn van 11:00 tot 12:00 en van 15:00 tot 16:00 uur. Iedereen is welkom om dit roeifestijn te bezoeken. Het publiek heeft een fantastisch zicht op de wedstrijden vanaf de bruggen en lopend of fietsend langs de Korte Vliet en Rijn- Schiekanaal.

Roei- en zeilvereeniging Die Leythe bestond in 2009 95 jaar en dit lustrum vormde de aanleiding om de Korte Vlietwedstrijden te organiseren. “We zijn de oudste burger-roeivereniging van Leiden en willen graag een nieuwe traditie voort zetten”, aldus Arno Drop van Die Leythe. Het wedstrijdparcours is 5.500 meter voor zowel de heren- als damesploegen. Die Leythe tovert op zondag 18 november de Korte Vliet & Rijn- Schiekanaal om tot een officiële wedstrijdbaan met boeien en markeringen. Om 17.00 uur is de feestelijke prijsuitreiking, waarbij niet alleen blikken worden uitgereikt maar ook de Korte Vliet Wisselbokaal, voor de snelste tijd van de dag.

Een grote groep vrijwilligers van Die Leythe is verantwoordelijk voor de organisatie van Korte Vlietwedstrijden. Ook de samenwerking met de politie- en waterpolitie Hollands Midden, het Evenementenbureau Leiden en Provincie Holland Zuid is buitengewoon goed. Op alle fronten is er mee¬gedacht en meegewerkt. Voor de veiligheid op het water die dag zijn drie boten van de Leidse Reddingsbrigade aanwezig. Met de wetenschap dat de wedstrijd start bij het Romeinse fort Castellum Matilo en voor een groot deel wordt gevaren over de Vliet – gegraven door de Romeinse Veldheer Carbulo – zijn de roeiers verzekerd van wedstrijdbaan met eeuwenoude allure, ooit bevaren door ranke galeien met 14 roeiers.

Met de Korte Vlietwedstrijden wil Die Leythe een nieuwe roeiklassieker op de kaart zetten. Het publiek is op zondag 18 november welkom tussen 11.00 en 16.00 uur langs de Korte Vliet en Rijn- Schiekanaal. Het oproeien is ter hoogte van de Caesarbrug en de watertoren. De start van de Korte Vlietroeiwedstrijden is ter hoogte van de Caesarbrug en de finish is nabij de Hoflandbrug.



Tags:
Aankondigingen

Event:
Korte Vlietwedstrijden

Share this on:



Please login to view and add comments

back

Rowing

Articles
Short news
Events
Clubs
Venues
Links
Victories
Training log

My rowing

Account
Favorite photos
My medal record
My training log

Media

Photos
Babes
Hunks
Roei.tv

Interaction

Coaching
Materiaal
Ervaring met ....
Verloren, Gevonden of Gestolen
Vraag en Aanbod
Overig

Webshop

Products
Photos
Shopping cart


About NLroei...

Contact

Use of photos

Search

Twitter  Facebook  RSS  iCal subscribe

© 2013 Stichting NLroei