zondag 27 september 2009 16:35
geplaatst door
HermanFernhout
Zaterdag 3 oktober 2009 vindt op de Overijsselse Vecht tussen Laar (Dld) en Gramsbergen de 18e Internationale Carl Douglas Vechtrace plaats. Een tijdrace over 5000 m voor skiff, dubbeltwee, tweezonder en nieuw in 2009 gestuurde vieren. Er kunnen nu ook voor gestuurde vieren meedoen, en er is een extra prijs voor skiff junioren.
De wedstrijd bestaat uit twee delen. Het eerste deel is vier kilometer lang en voert over de rivier de Vecht tot aan de sluis 'de Haandrik', na de sluis is het nog een kilometer sprinten over het kaarsrechte kanaal naar de finish in Gramsbergen. Het bochtige parcours in het schitterende landschap, gecombineerd met een pittige sprint-finish op een recht stuk is voor de deelnemers een uitdaging.
De Vechtrace is ooit begonnen als wedstrijd van eigenaren van Carl Douglas skiffs, maar staat nu open voor boten van alle fabrikanten.
De Carl Douglas Vechtrace wordt georganiseerd door Roeivereniging Salland in samenwerking met Bootsclub Nordhorn.
Roeivereniging Salland is er trots op dat haar junior lid Ilse Paulis dit jaar Nederlands Kampioen M16 1x is geworden. Zij looft daarom samen met Ilse een iPod uit voor de gewogen snelste junior skiffeur!
Meer informatie over de Carl Douglas Vechtrace vind je op de Website van de Vechtrace